O mnie

Dagmara Bator
 

Moja Rodzicielka mówi do mnie: „Włóczykij”. Jak powiedziałam znajomym, że będę mieszkać na Kole Podbiegunowym, nie zrobiło to na nich wrażenia i poszliśmy na piwo – tłumaczyli się potem, że nie nadążają za zmianami w moim życiu.

Lubię zdobywać nowe doświadczenia i przede wszystkim – poznawać nowe kultury, poznawać nowych ludzi, smakować tutejsze potrawy, zwiedzać tutejsze atrakcje. Nudzą mnie tradycyjne turystyczne wycieczki – dlatego zamiast wziąć udział w husky safari, zdecydowałam się pracować w husky safari; dlatego zamiast jechać na dwa dni do jakiegoś kraju, wolę w nim trochę dłużej pobyć, a nawet: pomieszkać. Od hoteli preferuję podłogę i ludzi, z którymi mogę spędzić czas.

Ważna jest dla mnie kultura danego miejsca, jej tradycje, historie – najważniejsza w podróży jest rozmowa i wspólne spędzanie czasu.

Dagmara Bator
 

Na co dzień pomieszkuję Kraków, pochodzę z Żor. Studiuję zarządzanie kulturą i elektroniczne przetwarzanie informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzę grupę pisarską Piórem Feniksa, jestem wydawcą i redaktorem naczelnym czasopisma Proliteracja; pracuję jako freelancer i konferansjer. Hobbystycznie organizuję wydarzenia kulturalne. Od paru dobrych lat związana jestem z mediami i to z mediami i dziennikarstwem wiążę swoją przyszłość.

Bawię się w rekonstrukcję historyczną, kaligrafię; trochę żegluję, trochę larpuję. Przy pisaniu zdarza mi się odpocząć, tak samo jak przy lampce wina z przyjaciółmi. Fascynuje mnie fotografia i robienie filmów.

Jeden rok akademicki mieszkałam w Finlandii – w ramach programu Erasmus studiowałam„Cultural Management” w HUMAK University of Applied Sciences. Od października kontynuuję studia w Krakowie.

Dagmara Bator